Колкото по-стара е една лоза, толкова по-добре гроздовете по нея зреят.
Хубав знак за успешната операция е появата на влага върху калема, което показва, че резникът е получил хранителни вещества от подложката.
Направо към съдържанието Главно меню Главно меню
Флекси резервоари Флекси (гъвкави) резервоари за течен тор
За да се получи висок добив, като същевременно се запази здравето на растенията, е необходимо да се вложат много усилия и то навреме.
Може да се използва култиватор за лозя с двустранни стреловидни лемежи.
Напролет отгрибването на лозите трябва да се прави винаги преди да е започнало набъбването на зимните очи, защото след покарването на пъпките се увеличава силно опасността от оронването им.
Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите
В такъв случай слагаме поне два калема в двете противоположни страни на подложката, като направим разцепи за клинчетата.
През втората и третата година те се торят само с азотни торове, за да се осигури бърз растеж и да се ускори формирането на високостъблени лози, които бързо встъпват в плододаване.
Ето кога и как да засадите нови лозички (+съвети от експерти)
Там където опасността от измръзване през зимата е голяма, лозите се отглеждат приземно и през есента след листопада се загрибват.
Всяка година много хранителни вещества от почвата се извличат с прибирането на реколтата и изрязаните пръчки. Калиевите, фосфорните и азотните минерални торове се заравят през пролетта, при обработване на почвата.
За разлика от лозя повечето други растения, при отглеждането на лозата едно мероприятие е абсолютно задължително – резитбата. Лозата като лиановидно растение има способността да създава тънки и дълги леторасли, които ако не са увити около някоя подпорна конструкция или около съседни дървета и храсти, полягат на земята. Оставена сама без човешка намеса лозата създава гъста мрежа от пръчки които се оплитат една в друга. Всяка следваща година, младите леторасли покарват най-буйно от връхните пъпки на съответната пръчка и по този начин се отдалечават все повече от основата на растението.
Comments on “Топ пет от отглеждането на грозде Градски новини”